0533 748 6460 Fethiye Saklıkent Jeep Safari Turu Fiyatları 2023 | 2024 | 2025

Tatil365gun

Fethiye Saklıkent Jeep Safari Fiyatları 2023 | 2024 | 2025 | 2026 yıllarında ne kadar ? Fethiye Saklıkent Jeep Safari şirket telefonları ? Fethiye Jeep Safari hangi aylarda yapılır ? Jeep Safari nasıl yapılır ?

Fethiye tatilinizde şehrin sıcağından bunaldıysanız işte tam size göre doğa harikası olan Saklıkent Jeep Safari Turu zamanıdır. Saklıkent kanyonu yaklaşık 15 km uzunluğunda Beydağların kaynak sularıyla beslenen eşine az rastlanır doğa harikasıdır. Tlos-Xantos ve Letoon antik kentlerine yakınlığıyla dikkat çekmektedir. Kanyonun keşfi ise yakın tarihe dayanmaktadır. Rivayete göre hayvanlarını dağda otlatırken  sürüden kaybolan keçisini ararken tesadüfen  Saklıkenti bulduğu öncesinde ise kimsenin bilmediği söyleniyor.

İnsanlar tarafından akın akın ziyarete uğrayan Saklıkent kısa süre sonra Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından Milli Park ilan edilmiş ve giriş ücreti alınmaya başlanmıştır. Kanyon girişinde bulunan şırıl şırıl akan suyun üzerine kurulu olan restaurantların köşklerinde oturup bir şeyler atıştırabilir veya içebilirsiniz. Kanyon içine girdiğinizde ise uzun yıllar kar sularının eriterek şekillendirdiği bu eşsiz doğa güzelliğin kalbine doğru gittiğinizi hissederken zaman zaman yukarı baktığınızda güneşi ve gökyüzünü göremeyecek , kayaların ise yukarıda birleştiğini zannedeceksiniz.

Saklıkent Jeep Safari Turu ile ziyaretinizde kanyonun içinde ilerlerken biraz kayalardan atlama, birazda tırmanış yapmak zorunda kalabiliyorsunuz. Kanyonun sonuna gitmek için daha sabırlı olmak, kaygan ve tehlikeli kayalara tırmanmak gerekirse kayaların altından sürünerek geçmek  gerekiyor. Tabiiki de bunu başaran çok az insan vardır. Şimdi ise vücut ısınızın düşmesinden ve akıntıya karşı yürümenizden dolayı yoruldunuz .Yorgunlugu atmak için  ise  dönüş yolundaki börekçilerde yapılan tamamen doğal böreklerinden yemek, mis gibi sıcacık çayından içerek yorgunluk atmak buna kim hayır diyebilir ki. İşte bu güzellikleri yaşamak için sizleri tekrar Saklıkent’e bekliyoruz.

Fiyata Dahil Olanlar: Tur öncesi ve sonrası transferi, öğle yemeği fiyatlarımıza dahildir

Fiyata Dahil Olmayanlar: Fotoğraf ve videolar extra ücrettir. Kanyon giriş ücreti ziyaretçilerin kendine aittir.

 Fethiye Saklıkent Jeep Safari Turu  Fiyatları 2021 | 2022 |2023 | 2024 öğrenmek ve rezervasyon için 0533 748 6460  nolu telefonu arayabilirsiniz. 

Tatil365gun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HEMEN ARAYIN